Materiály a technológie

Drevené puzzle

 

Naše drevené puzzle vyrábame na Slovenku výlučne z brezovej a topoľovej preglejky v závislosti od toho, aký účel a efekt potrebujeme dosiahnuť. 

Topoľová preglejka svojou nižšou váhou a jemnosťou podnecuje k vyššiemu sústredeniu pri potrebe použitia mysle a väčšej citlivosti rúk, čo zabezpečuje väčší stimul pre rozvoj a udržanie jemnej motoriky. Používame ju prí výrobe drevených puzzlí pre dospelých a starších, ktorí už so skladaním drevených puzzlí majú skúsenosť. Významnou vlastnosťou topoľovej preglejky je aj jej štrukúra, ktorá dodáva hotovému produktu svoje čaro.

Naopak brezovú preglejku používame pri výrobe drevených puzzlí určených pre začiatočníkov, nakoľko sa vyznačuje vyššou váhou a pevnosťou, čomu prináleží príznačnejší podnet pre stimul koordinácie rúk, mysle a jemnej motoriky.

Pri výbere materiálu dbáme na čo najvyššiu kvalitu. Volíme 3 mm prevedenie, ktoré zabezpečuje elegantnosť a 3D tvar drevených puzzlí. Pre ešte dokonalejší vzhľad a jemnejší pocit hmatu, je každý jeden kus ručne brúsený minimálne v štyroch fázach.

Drevené puzzlepotláčané UV technológiou, ktorá dodá výslednému dielu čaro v podobe jasných a žiarivých farieb, ktoré sú odolné voči poškriabaniu pri bežnej manipulácii, vode a slnečnému žiareniu (nevyblednú).

Pre dokonalý efekt spojov sa drevené puzzle režú na vlas presnou laserovou technológiou, ktorá zabezpečuje jemnosť v podobe vysokých detailov, čo dovoľuje dreveným puzzliam predať svoje posolstvo rozvoja, radosti a krásy v podobe zážitku pri skladaní a spomienke pri pohľade na vystavené majskrovské dielo, ktoré vzniklo naším spoločným úsilím.

Drevené CoolArts Puzzle

 

Drevené dekorácie

 

Drevené dekorácie na stenu nevyrábame len z brezovej a topoľovej preglejky ale aj z drevovláknitej dosky HDF, ktorá sa vyrába lisovaním vlákien dreva, ktoré sa súčasne lepia živicou, čo zabezpečuje jej pevnosť. Upravené HDF dosky dýhovaním a lakovaním sa prevažne využívajú na výrobu nábytku (napríklad zadná strana skríň) a aj pre dekoratívne účely nakoľko ich nájdeme v rôznych dekóroch ako orech, buk, dub, čerešňa, či čiernej, bielej, sivej, antracitovej alebo wenge farbe.

Drevené CoolArts Dekorácie

 

Pri drevených dekoráciách na želanie si môžete vybrať z nasledujúcich farieb dekórov:

01 - Čierna

01 Cierna - Drevene dekoracie na stenu CoolArts

 

02 - Wenge

02 Wenge - Drevene dekoracie na stenu CoolArts

 

03 - Orech

03 Orech - Drevene dekoracie na stenu CoolArts

 

04 - Biela

04 Biela - Drevene dekoracie na stenu CoolArts

 

05 - Dub sonoma

05 Dub Sonoma - Drevene dekoracie na stenu CoolArts

 

06 - Dub svetlý

06 Dub Svetly - Drevene dekoracie na stenu CoolArts

 

07 - Javor

07 Javor - Drevene dekoracie na stenu CoolArts

 

08 - Sivá

08 Siva - Drevene dekoracie na stenu CoolArts

 

Zobrazené farby dekórov drevených dekorácii na stenu sa môžu mierne líšiť od skutočných v závyslosti od dopadu svetla pri fotení.

 

Drevené CoolArts Dekorácie