Benefity puzzle

10 x prečo práve CoolArts puzzle:

1x Kvalita: Naše puzzle sú vyrobené z najkvalitnejšieho brezového dreva a ekologických materiálov. Každý kúsok je starostlivo vyrezávaný a spracovaný, aby bol odolný a príjemný na dotyk. Dlhá životnosť našich produktov je zárukou ich trvanlivosti.

2x Bezpečnosť: Naše hračky majú certifikáciu vhodnosti pre deti od 3 rokov, čo znamená, že splňujú prísne bezpečnostné normy. Môžeš mať úplnú istotu, že tvoje dieťa sa bude bezpečne baviť s našimi drevenými puzzlami.

3x Ručná výroba: Sme hrdí na našu ručnú výrobu v malej rodinnej dielni na Slovensku. Každý kúsok je vyrobený so zanietením a starostlivosťou, čo zaručuje ich jedinečnú kvalitu. Ručná výroba tiež umožňuje personalizované a detailné spracovanie.

4x Vzdelávacie hodnoty: Naše puzzle nie sú len zábavné, ale aj vzdelávacie. Pomáhajú rozvíjať jemnú motoriku, logické myslenie a predstavivosť detí. S našimi dizajnmi plnými farieb a tvarov tvoje dieťa objaví nové svety a učí sa prirodzeným spôsobom.

5x Ekologický prístup: Venujeme sa udržateľnému a ekologickému podnikaniu. Používame materiály, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu, a snažíme sa minimalizovať našu ekologickú stopu. S našimi puzzle podporuješ tiež zodpovedné nakupovanie. Snažíme sa o limitovanú výrobu, aby sme neplnili sklady.

6x Spokojnosť zákazníkov: Našou prioritou je tvoja spokojnosť. Sme hrdí na dlhoročné skúsenosti a pozitívne ohlasy našich zákazníkov. Vyše 800 úsmevov, ktoré sme už vyčarovali, hovorí za všetko. Dúfame, že aj ty sa pridáš k našej spokojnej zákazníckej základni.

7x Radosť a zábava: Naše drevené puzzle prinášajú nekonečnú radosť a zábavu. Nech je to súčasťou spoločnej rodinnej aktivity alebo samostatnej hry tvojho dieťaťa, naše puzzle vždy vytvoria nezabudnuteľné a radostné chvíle. Sú skvelým spôsobom, ako stráviť kvalitný čas s deťmi a podporiť ich rozvoj.

8x Široká ponuka: Ponúkame široký výber drevených puzzlí s rôznymi dizajnmi, veľkosťami a obtiažnosťami. Bez ohľadu na preferencie dieťaťa, nájdeš u nás ideálne puzzle, ktoré ho zaujme a zabaví.

9x Fantastické darčeky: Naše drevené puzzle sú vynikajúcim darčekom pre deti. S ich originálnymi dizajnmi a kvalitným spracovaním si získajú srdcia nielen detí, ale aj rodičov a blízkych. Daruj niečo jedinečné a hodnotné.

10x Zákaznícky servis: Náš tím je tu pre teba. Ak máš nejaké otázky, požiadavky alebo problémy, neváhaj nás kontaktovať. Sme pripravení poskytnúť ti osobnú a rýchlu pomoc pre tvoju maximálnu spokojnosť.

Pridaj sa k nám a objav krásu drevených puzzlí pre deti. Každý nákup u nás je nielen zážitkom, ale aj investíciou do radosti a rozvoja tvojho dieťaťa.

Naša hračka = Ich úsmev

 

 

Vedel si, že skladanie puzzlí Ti môže priniesť:

  1. rozvoj logického myslenia
  2. rozvoj schopnosti tímovej práce
  3. rozvoj predstavivosti, vizualizácie a koncentrácie
  4. rozvoj jemnej motoriky
  5. prísun endorfínov
  6. tréning pamäti a priestorového videnia
  7. prácu s motiváciou
  8. budovanie zdravého sebavedomia
  9. možnosť zrelaxovať a naplno si vychutnať si prítomný okamih, čo má pozitívny vplyv na naše duševné zdravie

 

Puzzle do každej domácnosti alebo 3 x prečo musíte mať doma puzzle

Puzzle. Tak bežná súčasť našich životov. Od materských škôlok až po kluby dôchodcov. Napadlo vás niekedy zamýšľať sa nad nimi? Nad ich vznikom a možným prínosom?

Nie? Tak poďme na to pekne od úplného začiatku

Písal sa rok 1766. Britský kartograf a rytec John Spilsbury vytvoril tzv.: „Dissected Maps“, učebnú pomôcku na zemepis. Išlo o mapu sveta, vyobrazenú na dreve, ktorú rozdelil na malé kúsky. A hotovo, prvé puzzle bolo na svete.

John Spilsbury vytvoril toto prvé puzzle s cieľom naučiť deti hravou formou správne rozloženie Európy a jej kráľovstiev. Pravdepodobne ani len netušil, že jeho vynález so sebou prináša ďalšie úžasné benefity.

Takže po prvé: skladanie puzzlí rozvíja našu osobnosť. Nežartujeme

Obyčajným skladaním puzzlí rozvíjame celú škálu našich najrôznejších schopností. Neveríte? Tak si poďte jedno puzzle poskladať s nami.

Začíname:

Hneď na začiatku si všetky dieliky z puzzle otočíme obrázkom navrch. Získavame počiatočné informácie o obrázku a už to začína - rozvoj predstavivosti, vizualizácie a koncentrácie je v plnom prúde. Otáčame dieliky, prsty pracujú na vysoké obrátky a čo sa deje? Práve prebieha tak dôležitý tréning jemnej motoriky (predovšetkým u detí).

Ďalej musíme použiť nejakú stratégiu, tá je  nevyhnutná, ak chceme z rôznych kúskov puzzle zložiť súvislý obrázok. A to sa nezaobíde bez použitia logického myslenia. Je nás viacero? Tak potom automaticky podporujeme schopnosť tímovej práce.

Začíname skladať. Pred chvíľou sme začali a už máme pred sebou viaceré zložené plochy. Trénujeme pamäť a priestorové videnie. A za pár hodín máme celý obrázok úspešne poskladaný, čo nám napomáha v budovaní zdravého sebavedomia.

Tak čo nabudúce? Skúsime niečo náročnejšie, čím môžeme podporiť svoj sebarozvoj alebo niečo netradičnejšie a pokoríme tak hranice nášho obzoru?

Po druhé: puzzle, to je dávka radosti do každej rodiny

Myslíme to vážne. Predstavte si, že zložíte prvé dva dieliky puzzlí. Cítite ten príliv endorfínov? Človek sa skrátka poteší, keď sa mu niečo podarí. O všetko ostatné sa už postará chémia v našom mozgu. Dôležité pre nás je, že sa cítime dobre. A čím väčší kúsok obrázku sa nám podarí poskladať, tým je naša radosť väčšia.

Skladanie puzzlí s priateľmi či s rodinou so sebou prináša tiež veľa smiechu a zábavy. Bezstarostný relax v kruhu našich najbližších, to skrátka chceš.

Po tretie: chceš byť TU a TERAZ? Puzzle môže byť aj tvojou meditáciou

Veľká múdrosť východných filozofíí o tom, že trvalé šťastie a radosť môže človek nájsť len sám v sebe a prítomnom okamihu sa pomaly, ale isto dostáva aj do našich končín.

Postupne sa stáva čoraz viditeľnejšou alternatívou k naháňaniu sa za mamonou a konzumom. Ľudia sa obzerajú za rôznymi možnosťami ako sa naučiť vychutnať si prítomný okamih a spočinúť bez obáv, strachov a očakávaní len v tom, čo sa práve deje pred ich nosom a slastne si vychutnať daný moment.

Možno sa budete diviť, ale práve skladanie puzzlí je jednou z možností. Automaticky totiž sústreďuje našu myseľ do toho, čo sa práve deje. Nevyhnutná koncentrácia potrebná k spájaniu malých dielikov vypína všetko ostatné a ostáva len čistá jasná sústredená myseľ. Niekedy sa ani nenazdáte, že prešlo niekoľko hodín, počas ktorých ste si nespomenuli na svoje bežné problémy. Zrelaxovaná, jasná a šťastná myseľ- aj to môže byť dôsledok obyčajného skladania puzzlí.

Tak čo, už ste si objednali? :)