Benefity puzzle

 

Vedel si, že skladanie puzzlí Ti môže priniesť:

 1. rozvoj logického myslenia
 2. rozvoj schopnosti tímovej práce
 3. rozvoj predstavivosti, vizualizácie a koncentrácie
 4. rozvoj jemnej motoriky
 5. prísun endorfínov
 6. tréning pamäti a priestorového videnia
 7. prácu s motiváciou
 8. budovanie zdravého sebavedomia
 9. možnosť zrelaxovať a naplno si vychutnať si prítomný okamih, čo má pozitívny vplyv na naše duševné zdravie

 

8 x prečo práve CoolArts puzzle:

 1. Jedinečný prekrásny dizajn
 2. Unikátne kvalitné spracovanie
 3. Každý jeden dielik puzzle vás očarí svojím zaujímavým tvarom (mnoho z nich má podobizeň zvieratka, čo je proste kúzelné)
 4. Vyrobené z ekologických materiálov
 5. Drevený obal v luxusnom prevedení
 6. Perfektný darček pre všetky vekové kategórie
 7. Zaručená zábava pre celú rodinu
 8. Výsledný obraz sa stáva umeleckým dielom, ktorý oživí každý interiér

 

Puzzle do každej domácnosti alebo 3 x prečo musíte mať doma puzzle

Puzzle. Tak bežná súčasť našich životov. Od materských škôlok až po kluby dôchodcov. Napadlo vás niekedy zamýšľať sa nad nimi? Nad ich vznikom a možným prínosom?

Nie? Tak poďme na to pekne od úplného začiatku

Písal sa rok 1766. Britský kartograf a rytec John Spilsbury vytvoril tzv.: „Dissected Maps“, učebnú pomôcku na zemepis. Išlo o mapu sveta, vyobrazenú na dreve, ktorú rozdelil na malé kúsky. A hotovo, prvé puzzle bolo na svete.

John Spilsbury vytvoril toto prvé puzzle s cieľom naučiť deti hravou formou správne rozloženie Európy a jej kráľovstiev. Pravdepodobne ani len netušil, že jeho vynález so sebou prináša ďalšie úžasné benefity.

Takže po prvé: skladanie puzzlí rozvíja našu osobnosť. Nežartujeme

Obyčajným skladaním puzzlí rozvíjame celú škálu našich najrôznejších schopností. Neveríte? Tak si poďte jedno puzzle poskladať s nami.

Začíname:

Hneď na začiatku si všetky dieliky z puzzle otočíme obrázkom navrch. Získavame počiatočné informácie o obrázku a už to začína - rozvoj predstavivosti, vizualizácie a koncentrácie je v plnom prúde. Otáčame dieliky, prsty pracujú na vysoké obrátky a čo sa deje? Práve prebieha tak dôležitý tréning jemnej motoriky (predovšetkým u detí).

Ďalej musíme použiť nejakú stratégiu, tá je  nevyhnutná, ak chceme z rôznych kúskov puzzle zložiť súvislý obrázok. A to sa nezaobíde bez použitia logického myslenia. Je nás viacero? Tak potom automaticky podporujeme schopnosť tímovej práce.

Začíname skladať. Pred chvíľou sme začali a už máme pred sebou viaceré zložené plochy. Trénujeme pamäť a priestorové videnie. A za pár hodín máme celý obrázok úspešne poskladaný, čo nám napomáha v budovaní zdravého sebavedomia.

Tak čo nabudúce? Skúsime niečo náročnejšie, čím môžeme podporiť svoj sebarozvoj alebo niečo netradičnejšie a pokoríme tak hranice nášho obzoru?

Po druhé: puzzle, to je dávka radosti do každej rodiny

Myslíme to vážne. Predstavte si, že zložíte prvé dva dieliky puzzlí. Cítite ten príliv endorfínov? Človek sa skrátka poteší, keď sa mu niečo podarí. O všetko ostatné sa už postará chémia v našom mozgu. Dôležité pre nás je, že sa cítime dobre. A čím väčší kúsok obrázku sa nám podarí poskladať, tým je naša radosť väčšia.

Skladanie puzzlí s priateľmi či s rodinou so sebou prináša tiež veľa smiechu a zábavy. Bezstarostný relax v kruhu našich najbližších, to skrátka chceš.

Po tretie: chceš byť TU a TERAZ? Puzzle môže byť aj tvojou meditáciou

Veľká múdrosť východných filozofíí o tom, že trvalé šťastie a radosť môže človek nájsť len sám v sebe a prítomnom okamihu sa pomaly, ale isto dostáva aj do našich končín.

Postupne sa stáva čoraz viditeľnejšou alternatívou k naháňaniu sa za mamonou a konzumom. Ľudia sa obzerajú za rôznymi možnosťami ako sa naučiť vychutnať si prítomný okamih a spočinúť bez obáv, strachov a očakávaní len v tom, čo sa práve deje pred ich nosom a slastne si vychutnať daný moment.

Možno sa budete diviť, ale práve skladanie puzzlí je jednou z možností. Automaticky totiž sústreďuje našu myseľ do toho, čo sa práve deje. Nevyhnutná koncentrácia potrebná k spájaniu malých dielikov vypína všetko ostatné a ostáva len čistá jasná sústredená myseľ. Niekedy sa ani nenazdáte, že prešlo niekoľko hodín, počas ktorých ste si nespomenuli na svoje bežné problémy. Zrelaxovaná, jasná a šťastná myseľ- aj to môže byť dôsledok obyčajného skladania puzzlí.

Tak čo, už ste si objednali? :)